Tag: мало

Tips & Tricks

„Мало-големо” – трик за готвење кој многу ќе ви помогне

Овој трик и совет за готвење многу ќе ви помогне. Колку помалку намирници имате, толку поголема треба да е температурата за готвење, за да се готови за пократко време. Колку парчињата се поголеми, толку треба да е помала температурата и подолго да готвите. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Шестгодишно дете направи сладолед – Facebook го награди со 2000 долари

Шестгодишниот Нихал Раџ од Индија, кој стекна огромна популарност на YouTube заради својот рецепт за сладолед, доби 2.000 долари за авторски права од Фејсбук. Детето познато под прекарот Кича, готви од својата четиригодишна возраст, а дарбата ја наследил од својата мајка, која е професионален пекар. Момчето има и сопствен блог, а […]

Видео, Повеќе

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Мало детенце за прв пат пробува сланина. Неговата реакција ќе ве насмее до солзи 🙂 Мислите дека и вие на ваша возраст изгледате поинаку кога пробувате некој нов вкус? Погледнете видеа со кулинарски рецепти, трикови и совети тука Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски […]