Tag: малиџано

Деликатеси

Вкусно малиџано со овчо сирење – Деликатес во тегли

Направете вкусно малиџано дома. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на […]

Видео, Деликатеси

Американки дегустираат македонски ајвар на ТВ – Еве ги нивните реакции (ВИДЕО)

На Американската телевизија FOX месецов се емитуваше дегустација во живо на ајвар и малиџано од македонскиот бренд Мама’с. Еве ги реакциите: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален […]

Видео

ВИДЕО: Толку вкусен сендвич кој добро изгледа досега не сте пробале

Секој може да подготви сендвич, но не секој може да подготви различен, вкусен и сендивич кој добро изгледа. Миксот од MAMA’С домашен ајвар или малиџано, кашкавал, пршута и листови рукола ќе му даде специфичен вкус на обичниот сендвич. Начинот на подготовка погледнете го во ова видео: Sneak peak from MAMA’S […]

Деликатеси, Предјадења, Салати

Малиџано – одличен домашен рецепт

Една од најбараните крем салати која можете да ја приготвите во текот на целата година. Прочитајте го овој одличен домашен рецепт. На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Неодолива крем салата Макарони салата Енергетска салата Цезар салата Повеќе рецепти за Gotvi.mk свежи и крем салати