Tag: малини

Десерти

Кремаст десерт со малини и чоколадо

Освежувачки вкус на малини потопени во кремаста мешавина од грчки јогурт, мед и чоколадо… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт […]

Десерти

Џем од малини и чиа – без готвење

Рецепт за џем од малини кој не се готви – здрав и вкусен без додавање на шеќер. Потребен ви е блендер, мала тегла, четири намирници и само пет минути. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

Брзо и слатко освежување за врелите летни денови: Кремасто тирамису со малини

Брза подготовка, фантастичен вкус! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Видео, Десерти

Малини во чоколадо – неодолив десерт

Лесно и брзо се прават, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Брз и освежувачки десерт: Сладолед торта со малини

За подготовка на овој кремаст десерт потребни ви се само 15 минути. Начинот за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Препораки

Освежуваат, вкусни се и многу здрави – Какви тајни кријат зрната малини

Малината е корисно, здраво, вкусно и многу освежително овошје кое има супер вкус и арома. Малините освен што се вкусни и од нив се прават сок, коктели, десерти, овошни салати и сладоледи…се препорачуваат да се јадат за прочистување на жолчката, за исфрлање песок од бубрезите, како и за посилен имунитет, […]

Десерти

Розен торта со малини

Направете розен торта со малини. На здравје! За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Компир тава со […]

Десерти

Сладок освежувачки крем – готов за неколку минути

Кога сакате нешто слатко на брзина, спремете го овој рецепт. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Повеќе

Офарбајте јајца со малини – Брзо лесно и природно

Има начин да ги офарбате велигденските јајца со природни бои. Земете неколку малини и ставете ги во водата во која варите јајца, со лажица до две оцет за да не пукаат.Така ќе добиете супер розева боја.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован […]

Десерти

Наједноставниот рецепт: Домашна пита со малини

Можете да ја декорирате со кокос или шеќер во прав. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]