Tag: макало

Главни јадења, Салати

Макало од печени пиперки и компири: Традиционално предјадење – одлично оди со топол леб

Еве како се прави традиционално макало од печени пиперки и компири. Повеќе на Готви.мк: Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста Чоколадни мафини – спремни за миг! Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен Колач со малини и […]