Tag: Мадрид

Повеќе

Еве го видеото на фудбалерите на Реал од Скопје кое има 1.5 милиони прегледи

Сеќавањата на големиот спортски спектакл, натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед кој пред 2 дена се одигра во Скопје, се сеуште свежи. Еве го видеото кое Реал го обави на својот Инстаграм профил и кое само до сега има 1.5 милиони прегледи: 🚎➡🏟 #RMSuperCup Time to compete for the […]