Tag: маграрин

Tips & Tricks

Точни мерки за маргарин – Вака нема да згрешите ниту еден рецепт

Кога готвите и треба да ставите маргарин, ова се точните мерки за да не згрешите: 1 маргарин има 250 грама. ½ маргарин значи 125 грама. ¼ маргарин значи 62 грама. Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт […]

Tips & Tricks

Кога правите глазура наместо маргарин ставете го ова – Нема да пука и да биде тешка на вкус

Кога топите чоколадо за глазура за омилените торти и колачи, употребете мал трик. Ставете павлака за готвење наместо маргарин. Неколку минути мешајте и ќе биде глазурата супер вкусна, нема да пука и нема да има тежок вкус како со маргаринот. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука […]