Tag: магија

Видео, Десерти

Магија од рерна: Колач со банана и цимет

Вистинска магија – неодолив колач од рерна… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Видео, Десерти

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Овој сладолед е МАГИЈА – хит за летото

Направете освежителен, вкусен и здрав сладолед. Разладете се со магија.  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Нема празнична магија без Божиќната Ѕвезда – направете ја од салфетка

Карактеристично за празничната еуфорија е и одгледувањето на растението Божиќна Ѕвезда, кое има симболика за празниците. Го има во црвена, розева, бела и беж боја, а се поставува до светло место, но не треба да биде во допир со ладно стакло. Таа е тропска билка и бара оптимална температура за одгледување […]

Tips & Tricks, Видео

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Тимот на Џејми Оливер ве советува како да направите совршени декорации во магијата на Нова Година и празниците. Портокали и цимет како лампиони, пиканки како снег. Искористете ја храната за домот да блесне во новогодишно руво. Повеќе на Готви.мк: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Повеќе

ЕВТИНО А НЕВЕРОЈАТНО: Новогодишна декорација од неколку портокали

Декорација со неколку портокали за магични новогодишни празници. Ова е супер идеја. Еве што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО: Донесете ја новогодишната магија на трпеза

Дедо Мразовци, Снешко, ѕвездички…сите новогодишни и снежни лудории донесете ги на трпезата.Направете супер новогодишна храна и украси со помош на неколку намирници.   Повеќе на Готви.мк: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Никогаш не сме се сетиле на ова – погледнете што може со една банана

Ова е повеќе од уметност. Погледнете ја оваа креативна идеја за во кујна. Повеќе на Готви.мк: Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Магија во домот – најубавите декорации на торти направени некогаш

Правењето торти и слатки не е само способност во кујната, туку е цела уметност. Да се украси, да се декорира и се да биде вкусно е навистина тешка работа за која треба многу креативност и бујна имагинација. Погледнете ги најдобрите декорации на торти и благи за 2016 година. Ќе се […]