Tag: луто

Главни јадења

Пикантно пилешко

Ова гурманско јадење послужете го со ориз и свежа салата. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Салати

Лута мексиканска салата

Пикантна салата која ќе ја обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Meat, Главни јадења

Луто пилешко со кари – Евтин ручек за половина час

Ручек за малку пари со супер арома. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Салати

Лут сос од домати за јадења од црвено месо и плескавици

Подгответе лут сос и збогатете го вкусот на јадењата од црвено месо. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Салати

Лут сос од домати за црвено месо и плескавици

Подгответе лут сос од домати и подобрете го вкусот на месото… Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт […]

Повеќе

Слатко-лут сос

Вкусен сос со кој ќе го подобрите вкусот на многу јадења. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт […]

Tips & Tricks

Ако чорбата, супата или ручекот се многу лути – Вака спасете ги со еден трик

Ако правите ручек, супа, чорба, и при тоа е многу лута поради некој зачин, спасете ја со еден трик. Ако рецептот дозволува, ставете морков или компири ситно исечени и тие ќе го впијат лутото.   Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Tips & Tricks

Вака спасете ги јадењето ако е многу луто – Никако не го разредувајте со вода

Ако го зачинивте премногу јадењето, има начин да се спаси. Ако е премногу луто, само ставете му малку млеко или павлака.Ако не се поправи вкусот, во зависност од јадењето, додадете доматно пире за да разблажи. Никако не разредувајте со вода.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој […]

Главни јадења

Пикантна паста

Пикантно лута паста која ќе ве освои… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Повеќе

Збогатете ги јадењата: Домашен пикантен зачин

Збогатете ги јадењата со домашен пикантен зачин. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]