Tag: лош здив

Tips & Tricks

Јадевте лук а треба да излегувате? – има решение, лошиот здив ќе исчезне

Сите знаеме колку е непријател мирисот на лук откако ќе го консумираме. Лукот е многу здрав, има бројни здравствени придобивки, но мириса многу лошо.Ако сакате да не мирисате по јадењето, трикот е следниов: По оброкот со лук, земете јаболко, зелена салата, целер, магдонос, босилек. Тие содржат екстракти кои ја убиваат […]

Tips & Tricks

Едноставен трик: Започнете го денот со овошје и јогурт и заборавете на непријатниот здив!

Непријатниот здив може да биде многу вознемирувачки, бидејќи околината ги избегнува таквите лица, а потоа тие стануваат несигурни во себе. Ако причината не е некое метаболичко пореметување, проблемот можете да го решите крајно едноставно, доколку го започнете денот со одредени видови овошје и јогурт. Јогуртот го намалува хидроген-сулфидот, причинител на […]

Tips & Tricks

ВНИМАНИЕ: Знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини!

Доколку се прашувате во каква состојба е вашиот црн дроб, можеби би требало да проверите дали патите од некои симптоми кои би можеле да укажуваат на невољи? Постојат повеќе знаци дека вашиот црн дроб е полн со токсини, пишува Hearthysoul. Прочитајте кои се и обидете се да се присетите дали […]

Tips & Tricks

Фантастичен трик за отстранување на лошиот здив од лук!

Лукот е една од најлековитите намирници кои ги познаваме. Полн е со антиоксиданси кои го зајакнуваат организмот, помагаат во лечењето на сезонски настинки и грип и поттикнуваат излачување на токсини од организмот. Како би уживале во неговите благодети, најдобро е да го конзумираме сиров. Но, по конзумацијата останува непријатниот здив […]

Tips & Tricks

Со овој РЕЦЕПТ решете се од лошите миризби

Доколку се борите со претерано потење или имате проблеми со лош здив, можеби проблемот е во исхраната. Но, постои делотворно решение за овој проблем, пишува RunHealthyLifestyle. Секако, не значи дека не би требало да користите дезодоранси, но со оваа напивка можете да ја намалите непријатната телесна миризба. Имено, било да […]