Tag: лонци

Tips & Tricks

Загорените тави не се веќе проблем – вака маснотијата сама се чисти

Ако во загореа шерпите при готвењето исчистете ги со мал трик. Се што ви треба е да ставите лимон, оцет и малку детергент, да истриете и измиете со топла вода. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа? Брз пилинг за меки усни […]