Tag: локумадес

Десерти

Неодоливо уживање: Локумадес со прелив од мед

Необичен десерт кој се подготвува многу едноставно! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Ви недостига вкусот на Грција: Направете локумадес

Крофни на грчки начин… Состојки за тесто: Можете да ги јадете со шеќер во прав, цимет, какао, мелени ореви, топено чоколадо… Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]