Tag: лиснато тесто

Tips & Tricks

Подобро ќе нарасне – Правила за деликатеси од лиснато тесто

Лиснатото тесто подобро се крева со еден трик. Лимот во кој ќе печете измијте го со ладна вода и не го сушете, ставете го тестото, а влагата ќе го направи своето. Обидете се. Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал […]

Видео, Десерти

Мафини од лиснато тесто: Универзален рецепт, фил по желба (Видео)

Неверојатно едноставна подготовка, а вкусот ќе ве освои… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти

Пита од лиснато тесто и јаболка

Вкусна пита од лиснато тесто и јаболка… Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз рецепт за […]

Предјадења

Славско предјадење: Ролат од лиснато тесто

Подгответе вкусен ролат од лиснато тесто и послужете го како славско предјадење. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Видео, Предјадења

Толку ќе мириса што едвај ќе дочекате да јадете: Пица мафини со лиснато тесто (Видео рецепт)

Вкусни пица мафини со лиснато тесто, готови за кратко. Ова е видео рецептот:   Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми

Видео, Главни јадења

Крцкави и неодоливи: Погачици од домашно лиснато тесто, се топат во уста

Идеални за доручек, вечера или ужина… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера […]

Видео, Главни јадења

Полжав погача – лисната и мека

Мека, лисната, се топи во уста – рецепт прекрасна полжав погача… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Видео, Главни јадења

Домашно лиснато тесто: Полжавчиња со сирење

Овие вкусни лиснати полжавчиња ќе ги подготвите многу брзо и лесно! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Предјадења

Брзо се прават, уште побрзо се јадат! Полжавчиња со сланина и кашкавал (ВИДЕО)

Богат доручек, едноставен меѓуоброк или мезе за дружење со пријателите. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да […]

Видео, Десерти

Ставила јаболко среде лиснато тесто. Еве како овошјето го претворила во вкусен десерт!

Имате само неколку состојки и сакате да направите вкусен десерт? За овој рецепт потребни ви се само тесто и јаболко. Исечете го тестото како во видеото, ставете јаболко во средината, извадете ја внатрешноста од јаболкото и наполнете со парчиња бело чоколадо, малку шеќер и цимет. Потоа преклопете го лиснатото тесто […]