Tag: лиснати

Десерти

Торбички лиснати со јаболка – пакетчиња кои шират арома

Направете лиснати корпички со јаболка кои се топат во уста. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Главни јадења

Лиснати триаголници со сирење, како од пекара (Видео)

Неодоливи лиснати триаголници, повкусни од оние кои ги купувате во пекара! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Предјадења

Брзи лиснати корпи со пилешко и печурки

Вкусно предјадење, мезе или вечера. Направете вкусни лиснати корпички со пилешко и со шампињони. Добар апетит ви посакува Gotvi.mk 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за […]