Tag: липа

Препораки

Пијте шолја на ден – Чај кој спречува срцев удар

Чајот од липа има благотворно дејство, помага за многу проблеми и болести. Липата убаво делува на кардиоваскуларниот систем. Има супер резултати со хипертензија, висок крвен притисок, како и јакнење на крвните садови. Помага и за проширени вени. Го намалува и ризикот од срцев удар. Пијте чај од липа неограничено освен […]

Uncategorized

Шолја кафе заменете со овој чај – Спречува срцев удар

Чајот од липа треба често да го користите, многу помага. Помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени, а ги снабдува артериите со крв. Пијте го често. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на […]

Препораки

Заменете го кафето со чај од липа – Спречува срцев удар и болести

Чајот од липа секогаш треба да го имате во вашата домашна аптека зошто помага за многу болести. Чајот штити и помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени, не снабдува со крв и помага да се заштитиме од срцев удар.Шолја кафе заменете со шолја […]

Uncategorized

За смирување на нервите и борба со несоница – пијте ваков чај

Ако пиете редовно чај од липа, ќе имате супер резултати со телото. Ќе бидете смирени и опуштени, ќе имате ден без стрес и ќе имате мирен сон бидејќи го решава и проблемот со несоницата. Една шолја кафе заменете со ова. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема да имате […]

Препораки

Го намалува ризикот од срцев удар – една шолја кафе заменете со ова

  Направете вкусен чај од липа кој многу помага. Секогаш треба да го имате во вашата домашна аптека, помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени. Ги снабдува артериите со крв. Го намалува и ризикот од срцев удар. Шолја кафе заменете со шолја чај […]

Препораки

Спречува срцев удар и болести – шолја ваков чај го препородува телото

Чајот од липа има благотворно дејство, помага за многу проблеми и болести. Липата убаво делува на кардиоваскуларниот систем. Има супер резултати со хипертензија, висок крвен притисок, како и јакнење на крвните садови. Помага и за проширени вени. Го намалува и ризикот од срцев удар. Пијте чај од липа неограничено освен […]

Препораки

Пијте го секој ден: Една шолја од овој чај за живот без стрес

Чајот од липа ја поттикнува циркулацијата, помага за подобро варење и за помалку болки, гасови и супер е за менструални болки, како и за намалување на стрес. Една лажичка чај од липа измешајте со шолја врела вода и имате лек за се откако ќе ја процедите течноста. Корисен е и […]

Препораки

Чај „2 во 1“ – Го јакне имунитетот и го топи целулитот

Чајот од липа е многу здрав, го јакне имунитетот, а топи килограми и целулит. Сè што ви треба е една шолја на ден за да бидете здрави оваа зима и да не накачувате килограми. Со него се ублажуваат и изгореници. Липата или нејзините цветови се корисни и здрави за подобрување на концентрацијата, […]

Препораки

Заменете го кафето со ова – Спречува опаѓање на косата, лекува мигрена и грип

Липата е листопадно дрво кое во природата може да се најде и како поединечно стебло, а може да достигне и висина од 30 метри. Липата, особено чајот од неа топло се препорачува да се пие поради сите позитивни и здрави состојки. Липата или нејзините цветови се корисни и здрави за […]