Tag: линија

Повеќе

Меланија Трамп на 47 години изгледа како манекенка – Откри што јаде

Првата дама на САД, Меланија Трамп и покрај годините изгледа прекрасно, а колку е дисциплинирана во однос на храната може да се види и по тоа што секогаш јаде ист појадок наутро. Не залудно нутриционистите велат дека појадокот е најважниот оброк во денот, а ова го потврдува и првата дама […]

Препораки

ЦРНА ЛИМОНАДА: Се прави од три прости состојки а чини чуда за линијата

Ако сакате да бидете здрави и да слабеете за летово да бидете фит, ви нудиме црна лимонада која лесно се прави а е ефикасна.     Се мешаат состојките и се сервира ладно. Поврзани вести на Готви.мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички […]

Препораки

Меланија Трамп е секс бомба – откри како ја одржува линијата

Пред претседателската кампања на Доналд Трамп, неговата сопруга Меланија Трамп ретко се појавуваше на јавни настани и не даваше интервјуа на медиумите. Токму затоа нејзиниот профил во магазинот ГК предизвика голем интерес кај сите. Меланија дала ексклузивно интервју за магазинот, а за потребите на приказната се разговарало и со нејзините […]

Tips & Tricks

Најјаката домашна напивка: Ќе го снема салото за само 7 дена!

Оваа напивка би требало да ја пробате, бидејќи е многу здрава и има многу предности. Ова е еден од здравите природни начини да му помогнете на вашиот организам, а покрај тоа напивката е многу ефикасна кога се работи за масните наслаги. Многумина кои ја пробале се многу задоволни и велат […]

Препораки

Јелена Ѓоковиќ се откажа од оваа храна: Лесно е, можете и вие

Сопругата на Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер, е секогаш во центарот на вниманието. Таа плени со својата широка насмевка и витка става.Таа призна од што се откажала за да изгледа толку слабо и убаво: -Се откажав ор месо, риба, млечни производи и шеќер. Мојата исхрана се состоји од 70 отсто […]

Видео, Забава

ВИДЕО. Емина откри што јаде за да изгледа совршено “Сол и бибер и готовоо”

Емина откри како го започнува денот за да има витка линија на која и помлади девојки можат да и завидуваат. Убавата пејачка рецептот и подготовката ги сподели на Инстаграм.   Morning🍳🍞☺️ Make sure u put salt and pepper on top when everything is done… Some deep house &Gluten- free bread […]

Препораки

Со бадеми до рамен стомак

Јадете бадеми ако сакате да имате рамен стомак. Бадемите се јаткасти плодови кои ја намалуваат тежината и го топат салото, бидејќи изобилуваат со незаситени масни киселини, протеини, a со тоа ја градат мускулната маса.Секако, вашиот стомак нема да стане рамен преку ноќ, туку треба поголем труд, како и физичка активност […]

Повеќе

Ирина Шајк е на романтичен одмор, а еве како ја одржува линијата

Ирина Шајк во моментов е на одмор во Италија, пренесоа светските медиуми. Но, како рускиот модел успева да ја одржува својата линија и која е нејзината тајна? Ние ви откриваме: Ирина вели дека гените кои ги носи придонесуваат за брз метаболизан и добра линија. Исто така, таа вели дека вежба […]

Повеќе

Проверете кога имате автобус до „Македонско село“ – ЈСП со нова автобуска линија

Почнувајќи од понеделник, 11.07.2016 година ќе започне да функционира нова линија со број „28“ на релација Транспортен центар до комплексот Македонско село и обратно, информираат од ЈСП – Скопје. Трасата на движење на минибусот ќе биде следнава: Транспортен центар, бул. К. Ј. Питу, бул. Кочо Рацин, ул. 11-ти Октомври, ул. […]

Повеќе

И богатите „гладуваат”: Ова се најлудите диети на светските ѕвезди

Познатите ѕвезди имаат куп пари, но сепак буквално гладуваат за да имаат витко тело и да изгледаат сексапилно.Кристина Агилера, познатата пејачка, за светските медиуми повеќепати има изјавено дека држи Обоена седмодневна диета. Таа јаде храна во иста боја во зависност од денот. Првиот ден од диетата јаде само бела храна, […]