Tag: лимонтус

Tips & Tricks

Ќе го одзатне секој затнат одвод – Евтин, а толку моќен трик

Она што навистина знае да оди на нерви се затнатите одводи. Потребно е повеќе време за да се реши овој проблем. Но, добро ќе ви дојде доколку го знаете овој трик. Не е потребно да купувате разни производи, туку само две состојки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови […]

Tips & Tricks, Повеќе

ПРАКТИЧНО: Еве како да извадите ‘рѓа од алиштата за само 5 денари

‘Рѓата знае да биде многу непријатна и да изгледа навистина грдо на вашите омилени алишта. Еве како евтино, брзо и ефикасно да ја отстраните: Во ѓезве или сад ставете вода да зоврие на јака температура. На делот од алиштата каде има ‘рѓа ставете малку лимонтус. Врз ѓезвето во кое врие водата, […]