Tag: лимонада

Повеќе

Дневна доза витамин Ц во чаша: Направете лимонада со јагоди

Уживајте во здрава и вкусна напивка… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Препораки

Се прави за минута а го штити телото од вируси и настинки – Пијте лимонада секој ден

Во периодот на грип, настинки и вируси ви треба да пиете секојдневно од моќниот напиток богат со витамин Ц во себе – моќната лимонада. Лимонот е корисен има многу витамин Ц, помага за имунитет, за настинки, вируси и се бори организмот да е заштитен и здрав. Препораката е да пиете […]

Препораки

Зошто треба да пиеме често лимонада?

Лимонадата е корисен и здрав напиток кој треба често да го пиете. Освежува, богата е со витамин Ц и многу вкусна. Лимонот воедно освен што е богат со витамини и не прави здрави, со него имаме сушер имунитет и не штити од грип и настинки, исто така и расположува. Прочитај […]

Десерти

Освежувачки микс: Лимонада со јагоди

Неодолива напивка идеална за тропските летни денови. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Препораки

Лимонадата освежува и многу е здрава – Помага за цела листа проблеми

Лимонадата е кисела напивка која многу помага, освежува и е вкусна. Малкумина знаат за што се помага и користи.Помага за камен во бубрезите, со својата киселина, а помага и за артритис, проблеми со варење и празнење. Помага и за чувствителен желудник.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со […]

Повеќе

Освежување за топлото време: Лимонада со ананас

Направете нешто супер освежувачко за топлото време. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Препораки

Лимонада со куркума – посилна од секое апче и антидепресив

Сите знаеме колку е здрав лимонот, колку витамини има, колку не штити и помага за нашето здравје и имунитет, а исто толку здрава е и куркумата, која делува позитивно на желудникот, како и на депресијата, стресот и анксиозноста. Ви требаат 4 лажици ладна вода, 2 лажици куркума во прав, 4 […]

Повеќе

Зимска детокс напивка: Лимонада со чиа семе

Вкусна лимонада со чиа семе – одлична зимска детокс напивка која ќе ве освежи! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Видео, Повеќе

Светот „полуде“ по оваа напивка: Направете карамел лимонада на скара

Ви донесуваме рецепт за нова лимонада која го освојува светот, а вас ќе ве воодушеви…   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото […]