Tag: Лима

Забава

ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба

Адријана Лима секогаш плени со својата убавина. Во бикини, облечена за некој гламурозен настан… Но, погледнете колку секси изгледа Лима додека вежба од нејзината фотографија на Инстаграм: Getting in my pre-Fashion Week workout 👊🏼👊🏼💪🏼💪🏼 A photo posted by Adriana Lima (@adrianalima) on Sep 6, 2016 at 1:48pm PDT Прочитај повеќе […]

Повеќе

ФОТО: Марко Јариќ – Се разведе од Лима, се теши со најпозната старлета

По разводот со бразилскиот супер модел Андријана Лина, Марко најчесто ги негира врските за кои се пишувало во медиумите. Но, оваа со Парис Хилтон досега ја нема демантирано. Пред 1 ден и самата Хилтон објави нивна заедничка фотографија: Taking off to #BurningMan 🚀 #LetsDoThis 🔥 #DragonflyDen A photo posted by Paris […]

Повеќе, Препораки

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Адријана Лима не ја одржува својата линија со некоја строга диета. Таа е приврзаник на диетата која и овозможува да јаде сè што ќе посака, но во мали количини. Адријана не е личност што се откажува од нејзината омилена храна како месо, колачиња и чоколадо, но го ограничува нивниот внес […]