Tag: ликер

Видео, Повеќе

Убедливо најдобриот рецепт за ликер од малини: Домашна напивка која ќе ја обожавате

Богат вкус, интензивни ароми… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Десерти

Чоколадни колачиња со ликер

Колачиња за вистинско уживање… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Повеќе

Еве како се прави ликер од сливи

Ликерот од сливи е еден од највкусните… Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно […]

Повеќе

Чоколаден ликер кој ќе ве освои!

Неодолив чоколаден ликер… Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти: Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво Необичен десерт на кој мажите ќе […]

Повеќе

Ликер од кафе

Одлична напивка за опуштање… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Повеќе

Вкусна напивка: Домашен ликер од грозје

Оваа напивка уште ја нарекуваат и еликсир на младоста. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Бомбици со ликер – неодоливи залаци

Колачиња за вистинско уживање… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Препораки

Моќен ликер од мушмули

Направете моќен лек за стомачни тегоби, ликер од мушмули. Ви требаат килограм мушмули со литар и половина вода, по литар вотка и сок од јаболки, 300 грама шеќер измешан со 3,5 литри вода. Се чистат убаво мушмулите, се сечат на четвртинки и се варат во вода околу еден час. Кога […]

Видео, Десерти

Како да направите домашен ликер од јагоди (Видео)

Уживајте во неодолива напивка со вкус на јагоди… Уживајте! Консумирајте одговорно! Алкохолот е забранет за лица помлади од 18 години. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

Чоколаден ликер кој ќе ве освои

Чоколаден вкус кој ќе ве опие… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]