Tag: лизга

Tips & Tricks

Ќе сечете рамномерно – Вака нема да ви се лизга се од даската за сечење

Овошјето и зеленчукот нема да се лизгаат на даската за сечење со лесен трик. Ако сакате се да исечете правилно и рамномерно, се што треба да направите е пред да почнете со сечењето да ставите малку сол на даската за сечење, па така парчињата нема да се лизгаат.    Прочитај […]