Tag: лења пита

Десерти

Лења пита без маргарин – Вкусот на нашето детство

Највкусна лења пита без маргарин. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот […]

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Брза солена лења пита за појадок без месење

Направете брза и вкусна пита за појадок. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство […]

Видео, Деликатеси

Лења пита на брзина – видео деликатес

Направете вкусна лења пита набрзина, со совршен фил од сирење. Брзо се прави, лесна е и вкусна. Ова е се што ви треба:   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати Закрепнете со […]

Видео, Десерти

Лења пита по највкусен рецепт – еден додаток ја прави посебна

Ставете јаболки во рецептот за лења пита и ќе добиете совршенство. Ова е најдобриот и најбрзиот рецепт. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]