Tag: лешник

Десерти

Топчиња од лешник

Овие слатки и крцкави топчиња се подготвуваат многу лесно, а одлично одат со чај или кафе. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Десерти

Вкусен десерт: Лешник мафини

Десерт кој лесно се подготвува, а вкусот ќе го обожавате!   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Видео, Десерти

Штрудла од лешник и мак

Највкусната штрудла се прави на овој начин!   Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние […]

Десерти

Највкусното чоколадо кое можете да го направите и дома: Вашите деца ќе го обожаваат!

Ви донесуваме навистина едноставен рецепт за чоколадо кое се прави од здрави намирници!   Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење […]

Десерти

Топчиња со кокос

Неодоливи топчиња со кокос кои ќе ве маѓепсаат! Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Нугат крофни

Подгответе вкусни нугат крофни! Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Десерти

Лешник бомбици

Уште едни колачиња кои брзо се подготвуваат и се вистински украс за трпезата. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во Грција – Дали дојде […]

Десерти

Јаболка со карамел и лешници

Освежувачко овошје во крцкава обвивка од карамел и лешници. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Препораки

Неговото височество лешник: Многу здравје во мало пакување

Лешниците се супер вкусна и супер здрава намирница од кујната, а освен тоа е и одлична декорација.Содржи калциум, калиум, фосфор, цинк, бакар, селен, витамини Ц, Б6, Е, како и фолна киселина. Го забавува стареењето, спречува многу сериозни болести и спречува срцев и мозочен удар. Штити од рак на дојда и […]

Десерти

Рецепт за домашна нутела!

Со релативно малку состојки ќе подготвите највусен и најкремаст домашен намаз од лешници. На здравје! Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Како […]