Tag: лешник

Десерти

Здрава верзија на омилениот намаз: Домашен лешник крем

Ви предлагаме здрава верзија на омилениот намаз – домашен лешник крем… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Видео, Десерти

Чоколадна фантазија: Неодоливи лешник топчиња за само 15 минути (Видео)

Подгответе вкусни топчиња кои ќе ги обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Десерти, Посно и веге

Посни топчиња со лешник – се прават за миг, а имаат фантастичен вкус

Брзо се прават, а уште побрзо се јадат! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Десерти

Крцкави и кремасти: Фереро топчиња од само 4 состојки готови за 15 минути

Неодоливиот вкус на Нутела со топено чоколадо и лешници создава фантазија од вкусови… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт […]

Видео, Десерти

Се топи во уста: Неодолив лешник колач со пудинг (Видео)

Едноставен, брз и вкусен колач кој се пече со пудинг. Можат да се користат и други вкусови од наведените. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Десерти

Домашен лешник крем: Без адитиви, треба да го има во секоја кујна

Брз и едноставен за подготовка, ќе го обожава целото семејство… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Домашен, без адитиви: Највкусниот крем од лешници

Брз и едноставен за подготовка, ќе го обожава целото семејство! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Повеќе

За добро здравје: Млекото од лешник е вистински специјалитет

Лешникот е намирница со висока енергетска вредност. Може да се јаде сиров, печен, посолен и со шеќер, а сега можете и сами да подготвите млеко од лешник. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како […]

Десерти

Наједноставните лешник бомбици – се прават за миг, а имаат фантастичен вкус

Уште еден десерт кој се подготвува брзо и е вистински украс на сите свечени трпези. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Десерти

Бомбици со лешници – Не може да згрешите со овој рецепт

Вкусот е неодолив, десертот брзо и лесно се прави, а речиси и да нема шанси да не ви успее дури и да сте почетник во кујната. Еве го рецептот: Уживајте во вкусните топчиња 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава […]