Tag: лешник

Видео, Десерти

Брзи и лесни лешник топчиња

Брзи и лесни за подготовка лешник топчиња. Од оваа количина излегуваат од прилика 24 топчиња. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со […]

Повеќе

Еве како сами да направите млеко од лешник

Еве како сами да направите млеко од лешник. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете […]

Видео, Десерти

Засладете се со совршен десерт: Коцки од лешник

Засладете се со совршен десерт. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Рецептура“: Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски палачинки по […]

Видео, Десерти

Мек и сочен колач со лешник и какао

Едноставен, а неодолив колач… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти тука Топ 5 рецепти […]

Десерти

Лешник крем од само 3 состојки

За подготовка на овој вкусен десерт потребни се само три состојки. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти

Кремаст колач без јајца – по рецепт на Џејми Оливер

Рецепт за чоколаден колач кој ќе го правите често. Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари […]

Десерти

Неодоливи топчиња со лешник

Овие слатки и крцкави топчиња се подготвуваат многу лесно, а одлично одат со чај или кафе. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Десерти

Лешник коцки: Кремаст и сочен десерт

Идеални за прослави, но и кога сакате да се засладите со совршен десерт. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Рецептура“: Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро […]

Видео, Десерти

Вкус како киндер буено: Лешник коцки со розен кори

Лешник коцки, толку сочни и вкусни, а подготовката е многу едноставна. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – […]