Tag: лето

Повеќе, Препораки

Еве ги цените во Кавала – Има зошто овој грчки туристички центар е сѐ попосетен

Глобалните кризи доведоа до голем раст на инфлација, односно на цените на прехранбените и другите производи низ целиот свет. Секојденвно се прават пресметки и нови цени на сите производи во маркетите, кафулињата и рестораните. И годинава Грција останува избор број еден за огромен број наши сограѓани. Ви ги пренесуваме искуствата […]

Препораки

Идеална за топлото време – Намирница која има 95 проценти вода

Кога е топло времето, најважно ни е да бидеме секогаш хидрирани и во топ форма. Супер намирницата на летото е краставицата која има 95 проценти вода во составот.Шолја со кругови краставица може да ја изгасне жедта како вода. Има многу витамини, минерали и влакна, но и многу витамин Ц или […]

Tips & Tricks

Елиминирајте го целулитот – Вака ќе бидете без масни наслаги до летото

Најефикасното средство за елиминирање целулит е токму талогот од кафе кој сите го фрламе. Нанесете на влажна кожа и тријте неколку минути.Потоа измијте. По неколку нанесувања ќе има резултат.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко […]

Повеќе

Стопете го целулитот до летото – Ви треба намирница која сите ја фрламе

Постои намирница која е лесно достапна и помага за борба со целулитот кој е најголем непријател на жените. Ви треба само талог од кафе, а постапката е следна: Земете една шолја талог од кафе, помешајте го со малку маслиново масло и вода, за да добиете убава хомогена смеса, па потоа […]

Салати

Нема да вклучите шпорет: Оброк салата која ќе ве држи сите цел ден

Што е подобро на топлото време од салата, направете ја највкусната:   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Салати

Витаминска салата – Совршена и за лето и за зима

Направете вкусна витаминска салата. Добар апетит! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки […]

Главни јадења

Лесно јадење половина час: Деликатес во тава

Лесно јадење за летото, тиквички во тава кои се готови за 15 минути ако не се смета печењето. Поврзани вести на Gotvi.mkБрзи домашни пирошки со зденка и маслинкиРецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе […]

Tips & Tricks

Не ви треба млеко за сончање – Со една намирница ќе се вратите со супер тен од плажа

Наместо да давате пари за скапи препарати за сончање летово, се што ви треба е кокосово масло. Купете тегличка и носете си ја на плажа. Ќе ви помогне да фатите супер боја, а воедно е природно и навистина корисно за кожата. За добробитите одамна се зна, делува позитивно на кожата, […]

Препораки

Спанаќот е идеален за летото – Изборете се со салото

Една од намирниците кои често треба да ви се на мени летово е спанаќот. Има малку калории, а многу витамини, за железото одамна се знае. Помага за рамен стомак. Една шолја има само 40 калории. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Tips & Tricks

Храна за рамен стомак летово – Изборете се со салото и целулитот

Ова лето на вашето мени често треба да бидат јагоди, боровинки, малини и капини. Богати се со влакна и диетални се, се чувствувате сито со нив, а воедно и помагаат за рамен стомак. Ќе бидете фит летово, јадете ги свежи, во салата или како смути. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на […]