Tag: летна

Салати

Летна салата со туна и марула

Направете вкусна летна салата со туна.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Брза летна торта без печење – полна лешници, бадеми и ореви

Направете вкусен летен десерт без мака и без печење на горештините. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Салати

Пикантна салата со варени јајца

Направете пикантна салата со варени јајца, освежителна, лесна за правење и брза. Начинот на приготвување погледнете го во видеото: Повеќе на Gotvi.mk: ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена […]

Видео, Главни јадења

Летна тава на мој начин

Летно, вкусно, веге, брзо и сосема поразлично. Направете вкусна летна тава со пиперки, домати, тиквици, вкусот е совршен.Ова е поготовката на зравиот летен оброк. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска […]

Pastes, Видео

Летна тава со тестенини и многу зеленчук

Направете вкусна и брза летна тава со тестенини и многу зеленчук. Макарони, брокула и туна – совршено! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос […]

Видео, Салати

Летна салата со модар патлиџан

Направете летна салата со модри патлиџани. Нешто брзо, вкусно и поразлично.Еве како се подготвува: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Видео, Салати

ЛЕТНО, ЗДРАВО, ВКУСНО: Салата со сладок компир

Ќе заборавите на шопска, грчка, мешана, витамиснка…оваа салата е толку вкусна и права витаминска бомба.Пробајте салата со сладок компир. Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Видео, Десерти

ЗА ВРЕЛИТЕ ЛЕТНИ НОЌИ: Летна освежителна салата

Направете десерт од соништата, летна салата за која ви треба овошје и крем сирење. Неодоливо вкусно: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите […]

Главни јадења

Брза летна вечера

Дејан ни ја испраќа својата омилена летна вечера која се прави брзо, а вкусот и е освежителен и богат. Врз двопекот намачкајте намаз по вкус и одозгора ставете парчиња моцарела. Нанесете од балсамико сосот и ставете неколку парчиња рукола. Сервирајте во чинија и додадете по неколку парчиња козји кашкавал и […]

Главни јадења

Летна мусака со тиквички – Прсти да излижеш

Леона го направи својот кам бек на Gotvi.mk со оваа неодоливо вкусна мусака со тиквички. Еве како да ја приготвите: На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Една поинаква мусака Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Плескавица во пица лепче со кајмак Мусака на коцки Мусака со печурки […]