Tag: летен

Десерти

Летен десерт готов за 2 минути: Не може да биде полесно

Брз летен десерт кој ќе ве освои од прва. Без многу мака и за малку пари. Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Десерти

Летен десерт повкусен од сладолед – готов за 10 минути

Десерт за врелите денови. Нешто оригинално и вкусно.     Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано […]

Видео, Десерти

МРЗЕЛИВА ДОМАЌИНКА – Летен десерт за паметење

Летен десерт без мака, стоење, многу труд, освежителен и достапен за сечиј џеб. Направете совршена торта со кајсии која го носи името Мрзелива домаќинка.Ова е се што ви треба: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со […]

Видео, Десерти

Брз летен десерт во тегла

Летото го сакаме покрај одморите, и за прекрасните десерти. Направете совршен летен десерт во тегла, со кремав вкус на ванила и малина и тоа во тегличка. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински […]

Видео, Деликатеси

ЛЕТЕН ЛОНЕЦ – нема мачење и стоење до шпорет

Направете вкусен летен ручек, за кој не треба многу мака и многу стоење до шпорет.Ви треба многу зеленчук, ова е тава полна витамини. Се е прикажано во видеото:   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот […]

Главни јадења

Летен ручек како од бајка

Во врелите летни денови се што ни треба е овошје и зеленчук кои се богати со витамини. Овој пат Gotvi.mk ви нуди супер-рецепт од печен зеленчук, кој е и вкусен и многу здрав. Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви […]

Предјадења, Препораки

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Летото е период кога сакаме да готвиме вкусни јадења, но да поминуваме колку е можно помалку време во кујната. Готви.мк ви претставува еден таков рецепт кој ни го испраќа Биљана. Сервирајте го топло и очекувајте сите да ви побараат репете 🙂 На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Едноставен појадок […]

Главни јадења, Предјадења

Брз летен специјалитет со само 3 состојки

Летните горештини се време кога сакаме да поминеме што е можно помалку време во кујната, а да приготвиме нешто вкусно и лесно. Овој летен специјалитет ни го испраќа Илија, кој уште го нарекува и саганаки. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk: Дворот ќе расцвета, домот ќе се разубави: Искористете ги […]

Десерти

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Направете колач со бела и црна чоколада за многу кратко време. Еве го рецептот: Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна […]