Tag: леснодесерт

Десерти

БРЗО И ЛЕСНО: Бомбици со кикирики

Најлесни се за правење, имаат совршен вкус и сите ги сакаат. Еден од најлесните десерти за домаќинките ќе изнуди насмевка кај целото семејство. Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко […]