Tag: лесна

Салати

Салата за слабеење и чистење на телото – Чинија полна витамини

Направете вкусна детокс салата која ќе ви помогне да ослабете и да го исчистите телото. За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири Топ 10 неверојатно […]

Десерти

Брза и лесна кокос торта – Лудило од вкус за кокос љубителите

Направете кокос торта со неодолив вкус. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Десерти

Торта со бисквити без печење – Полна малини, чоколадо и шлаг

Направете вкусен десерт со бисквити и малини, чоколадо и шлаг. Совршен спој на вкусови. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Салати

Најлесната мимоза салата – евтин рецепт за царицата на салатите

Направете вкусна мимоза салата со само неколку состојки. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство   […]

Десерти

Само матите и имате торта – нема да вклучите шпорет

Брза и сочна торта со едноставна подготовка. Може да се прави по сечиј вкус и желба, да се комбинира и експериментира.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Десерти

Летна торта без печење со крем банани: Без мака е готова за 15 минути

Направете вкусна торта идеална за горештините, со банани, без печење и долго мачење. Повеќе десерти на Готви.мк: Најчитаната торта на Фејсбук Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]

Посно и веге, Салати

Салата со кисела зелка за 10 минути – Еден додаток ја прави специјална

 Направете посебна салата од кисела зелка. Ова е рецептот за неа:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано […]

Салати

Ќе ја правите наместо Руска: Крем салата со тстенини, салама и кашкавал

Вкусна, кремава и лесна салата со јогурт која веднаш ќе сакате да ја вкусите.Ова е рецептот за новото вкусно уживање:     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Нова крем салата за следната свеченост Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Предјадења

Појадок од 3 состојки кој се прави за миг – Пржена пита деликатес

Направете вкусен појадок од само три состојки. Не може да згрешите со овој рецепт. Може да ги комбинирате со јогурт. Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите и ставате во калап – мафини за појадок Појадок […]

Главни јадења

Ви требаат само кори и печурки – Вака се подготвува највкусната веге пита

Направете вкусна пита со печурки. Еве го рецептот за ова вкусно и посно јадење: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ова е тајната на совршена домашна пита: Тајната не е во корите, туку… Брза пита со готови кори по најдобар рецепт Меко, топло, вкусно: Полжав пита Пита на стар начин со […]