Tag: лепчиња

Предјадења

Супер идеја додека седите дома: Печени лепчиња со кашкавал и пиво

Ако немате идеја што да направите, да биде вкусно и различно додека седите дома, ова е предлог за појадок или вечера. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од […]

Главни јадења

Доручек готов за миг: Лепчиња со пиво и кашкавал

Ако немате инспирација што да подготвите за доручек, испробајте го овој рецепт за англиски лепчиња. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Предјадења

Пржени лепчиња со кисела вода – Брз појадок пред работа

Направете пржени лепчиња со кисела вода. Уживајте! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал […]

Предјадења

Викенд појадок кој сите ќе ги разбуди: Посебни и меки лепчиња со јајца

Вкусен појадок кој брзо се прави. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти:Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешкоМногу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста […]

Предјадења

Пржени лепчиња поинакви од сите други – Една состојка менува се

Направете прженици во кокосово масло. Сите сакаме пржени лепчиња, но со кокосово масло целосно се менува структурата. Имаат деликатен и супер вкус. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко […]

Предјадења

Пржени лепчиња без јајца и млеко

Направете вкусни пржени лепчиња со пченкарно брашно без јајца и млеко. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Еве […]

Предјадења

Пржени лепчиња со кисело млеко – Меки се како душа

Направете вкусни пржени лепчиња со кисело млеко.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој […]

Видео, Предјадења

Видео рецепт: Вкусни полнети пржени лепчиња

Направете прженици полни фил. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Оброк готов за миг: Парчиња леб со путер и лук

Овој пикантен оброк можете да го јадете за доручек или вечера – на вас е да изберете кога. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: […]

Предјадења

Денот по утрото се познава: Полнети пржени лепчиња со богат фил

Полнети пржени лепчиња со кашкавал и шунка. Сите ќе се израдуваат на овој појадок. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]