Tag: лепче

Повеќе

ФОТО: Тијана меси лепче

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на Фејсбук објави интересна фотографија на која таа меси лепче и подготвува вкусен специјалитет 🙂 Тијана објави дека ова е сцена од ТВ серијата „Преспав“ која се емитува на ТВ „Телма“. Повеќе инфо за серијата: ТВ серијата „Преспав“ е „сит-ком“, со информативен и забавен карактер, […]

Деликатеси, Посно и веге, Препораки

Брзо лепче со лук, буковец и маслиново масло

Одличен рецепт кој ни го испраќа Филип. Мирисот кој ќе доаѓа од кујната ќе биде магнет за сите да пробаат веднаш штом излезе од фурната 🙂 На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана ВИДЕО: Рецепт за леб кој […]

Главни јадења

Плескавица во пица лепче со кајмак

Одличен специјалитет на Тоше кој е комбинација од пица лепче и неодолива плескавица со млад кајмак. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Мусака со карфиол и мисиркино месо Селско месо по едноставен рецепт ВИДЕО рецепт: Ќофтиња на шведски начин Домашен чизбургер Најдобар рецепт за домашно ќофте Макарони болоњезе Ќофтиња во […]

Предјадења

Полнето лепче

Одличен и брз специјалитет за кој рецептот ни го праќа Ана. Прочитајте што ви е потребно: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Свечена погача ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашен леб со маслинки Домашниот леб на мајче Вера Ремек дело во […]

Предјадења

Вкусен појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот. Хранливиот и вкусен појадок ни дава енергија во текот на целиот ден. Пробајте го овој рецепт за вкусен појадок – лепче со ајвар, таратор и рукола. На здравје!