Tag: лепињи

Видео, Главни јадења

Научете како да направите фантастични лепињи! (ВИДЕО)

Овој рецепт е брз, но и вкусен. Исклучително ќе го цените во моменти кога ве мрзи да одите во продавница по леб или за време на празниците кога продавниците не работат. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен […]

Предјадења

Турски лепињи за брз појадок – топло, крцкаво и вкусно

Меки, топли, со опојна миризба. Направете супер појадок кој сите ќе ги собере на маса. Одлично оди со јогурт.         Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт […]

Видео, Главни јадења

ДОРУЧЕК ОД СОНИШТАТА: Лепињи полнети со јајца и сланина (ВИДЕО)

Крцкав леб полнет со јајца, сланина и неодолив пармезан… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕОТО: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: […]

Главни јадења

Брзи лепињи без квасец

Овие лепчиња се готови за 15 минути! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Главни јадења

Ајде да месиме: Интегрални лепињи од вашата кујна

Засукајте ги ракавите, земете ги потребните намирници и направете вкусни интегрални лепињи. Повеќе на Готви.мк: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир […]