Tag: лепињи

Предјадења

Пржени топчиња од тесто – Совршено со сирење, јогурт и кајмак

Направете брзи и вкусни пржени топчиња. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко […]

Видео, Главни јадења

Брз и едноставен рецепт: Лепињи од три состојки, готови за 5 минути

Познатиот готвач открива трик како за кратко време да направите вкусни лепињи. Џејми Оливер, на својот Твитер профил, сподели рецепт од неговата нова книга „Лесни и едноставни рецепти“ со што ги воодушеви домаќинките ширум светот. Вкусните лепињи се прават многу брзо, а потребни ви се само брашно, јогурт и масло. […]

Предјадења

Совршени се, меки и вкусни: Лепињи-палачинки

Направете вкусни лепињи-палачинки кои се совршени за појадок. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Предјадења

Ќе заборавите на мекици, уштипци и пити: Лепињи-палачинки

Направете вкусни лепињи-палачинки кои се совршени за појадок. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Главни јадења

Тенки лепињи од тава по стар рецепт: Поубави не сте направиле

Тенки и неодоливи лепињи, совршена замена за леб. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Меки лепињи за полнење (Видео рецепт)

Омилениот и највкусен доручек на вашата трпеза за миг! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот […]

Предјадења

Лепињи од рерна со кајмак – толку ќе мириса што едвај ќе ги дочекате

Направете лесни лепињи од вашата рерна. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Главни јадења

Рецепт за најмеките лепињи досега – супер брз ручек за деца

Еве како да ги направите најмеките лепињи… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Видео, Главни јадења

Брзи лепињи меки како пена (Видео)

Брзи и меки лепињи по рецепт на „Бабина кујна“… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси […]