Tag: лепињи

Видео, Главни јадења

Рецепт за балон лепињи – одлични за со ќебапи или скара

Научете како да подготвите балон лепињи… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]

Видео, Главни јадења

За само 10 минути: Лепињи за кои сите ќе ви бараат рецепт

За доручек, ручек, вечера… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Главни јадења

Направете лепињи за неколку минути – од само 3 состојки

Совршени лепињи од само 3 состојки! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Кисело тесто како пена: Мекици, лепињи полнети со сирење – се топат во уста

За добро кисело тесто кое секогаш успева потребна ви е и мала вештина во месењето, без претерување со брашно, одмарање на тестото во вангла и уште поважно одмарање на тестото на работна површина. Така тестото никогаш нема да биде „густо“ како леб, туку фино меко, полно со дупчиња. Начинот на […]

Предјадења

Брзи лепињи без квасец– Можат да бидат и интегрални

Направете вкусни лепињи кои ќе нараснат и ќе бидат меки како памук. 300 гр. интегрално брашно или пченично по избор 200 мл. вода 1 лажиче сол 1 лажиче прашок за пециво 1 лажица маслиново масло [/ingredients Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици […]

Предјадења

Турски лепињи – Појадок кој веднаш ќе се изеде

Направете супер вкусни турски лепињи со квасец. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Главни јадења, Посно и веге

Лепињи од тава: Брзо, едноставно и вкусно

Брза вечера или доручек. Кога постите или кога немате леб дома – идеален рецепт. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Моја мала кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт […]

Предјадења

За погачи и лепињи – Универзално тесто кое стои со денови

  Направете универзално тесто за погача.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Предјадења

Лепињи со кисело млеко и павлака – Плех од кој ќе замириса домот

Направете вкусни лепињи со кисело млеко.   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални […]

Предјадења

Подобри и од мекици: Лепињи кои брзо се прават

Направете вкусни лепињи кои имаат подобар вкус и од мекици. Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како […]