Tag: лепињи

Видео, Главни јадења

Без квасец и чекање да отстои: Еве како се прават најдобрите лепињи

Сите сакаат врели лепињи, направете ги по овој рецепт и уживајте! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се […]

Главни јадења

Американски хамбург лепињи: Вкусна замена за леб

Можете да ги користите наместо леб со било кој оброк, или кога сакате да направите вистински американски бургери. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт […]

Видео, Главни јадења

Топло печиво: Брзи лепињи со пченкарно брашно готови за 20 минути

Доручек на кој нема да му одолеете. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кувајмо лако“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите […]

Главни јадења

Без квасец и млеко: Рецепт за брзи тенки лепињи со крем сирење

За 20 минути испечете лепињи кои можете да ги јадете со некој намаз или празни. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Доручек за 15 минути: Домашни лепињи од сирење

Толку се едноставни за подготовка и не одземаат многу време, што често ќе ги правите. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Главни јадења

За добар почеток на денот: Брзи и вкусни јогурт лепињи

Брзи и вкусни јогурт лепињи. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

Пржени лепињи без квасец, не впиваат ни капка масло

Подобри отколку во пекара – готови за миг! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата […]

Главни јадења

Брз доручек: Стар рецепт за мафиши

Солени или слатки, изборот е ваш! Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

Рецепт за балон лепињи – одлични за со ќебапи или скара

Научете како да подготвите балон лепињи… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и […]