Tag: Лепа

Забава

ВИДЕО: Лепа Брена и Боба и после 25 години брак исто заљубени

На роденденска прослава Лепа Брена се фати за микрофон и запеа, а нејзиниот сопруг како тинејџер цело време и испраќаше бакнежи. Брена и Боба годинава прославуваат 25 години од својот брак. A video posted by Dragan Brajović (@brajamusic_official) on Sep 22, 2016 at 3:54pm PDT ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена […]

Забава

ФОТО: Цеца и Брена неразделни

Фолк пејачките Цеца Ражњатовиќ и Лепа Брена се почесто се фотографираат заедно. Пред неколку недели тие дури отпејаа и заеднички дует на приватна забава на песната на Цеца, „Заборави“. Цеца претходно објави и заедничка фотографија со Лепа Брена на Инстаграм стара 10 години на која пејачките се русокоси. Погледнете ја оваа фотографија […]

Забава

ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена пеат во дует – обожавателите воодушевени

И тоа се случи – на приватна забава во дует запејаа Цеца и Лепа Брена. Тие го пееја хитот на Цеца насловен „Заборави“. Можеби е на повидок некоја нова песна за заеднички дует, а дотогаш слушнете како тие звучат заедно: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ја прашаа Лепа Брена што е […]

Забава

ФОТО: Цеца и Лепа Брена – Како изгледаа пред 10 години

„Три русокоси“ – напиша Цеца под фотографија која пред 3 дена ја објави на Instagram. Фотографијата е направена пред 10 години, односно во 2006 година кога и двете пејачки беа русокоси. Tri plavuše ☺ #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #serbiansinger #balkansinger #europeansinger #lepabrena #dajanatripunovic A photo posted by CECA (@craznatovic_official) on […]

Забава

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Познатата српска пејачка Лепа Брена ја прашале што е по националност, а нејзиниот одговор стигна во сите медиуми ширум регионот. „Јас сум Југословенка, тоа е мојата определба и идеја“, рекла таа. Додала дека само покојниот татко и мајка и ја нарекувале Фахрета, додека сите останати Брена. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: […]