Tag: лепак

Повеќе

Направете велигденски јајца со копчиња – за смеа и креативност во домот

Генијална идеја да ги офарбате велигденските јајца и тоа без боја е да направите јајца со копчиња.Ако имате стари копчиња се што ви треба се токму тие и лепак. Сварете ги јајцата со малку оцет за да не ви пукаат, земете лепак, и ставете ги копчињата низ целото јајце. Ако […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Зема лепак, чипка и бои – велигденските јајца ќе блескаат

Зема лепак, бои, чипка…ги направи најубавите велигденски јајца.Погледнете како да направите магија во домот. Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]