Tag: ледено

Повеќе

Кафе со сладолед – Освежување за врелите денови

Се што ви треба да летото, направете ледено кафе со сладолед од ванила.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Сладолед десерт – Повкусно од торти и колачи

Направете вкусен сладолед десерт. Уживајте! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука […]

Повеќе

Ледено бело фрапе – За врелите денови и ноќи

Супер разладување за летото, направете бело фрапе со кафе.  Повеќе на Готви.мк:Чудо од раствор за цвеќиња Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата Смеса со која нема да овенат цвеќињата Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Повеќе

Уживање и за преку ден и за навечер: Ледено смути со јагоди

Направете вкусно смути со јагоди. Се мешаат сите состојки и се ставаат во блендер, па се миксира. Се става во шолја.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Повеќе

Расонете се со ледено фрапе – за добар старт на денот

Направете вкусно ледено кафе во вашиот дом. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Топли пирошки со сирење […]

Повеќе

Мокачино полно чоколадо – ледено кафе за летни ноќи за паметење од само 3 состојки

Вкусно мокачино од вашиот дом. Кафето е за моментите во кои треба да уживаме, а со вакво кафе моментите ќе бидат незаборавни. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимско кафе Билка од која се прави здраво кафе Чај за цел спектар болести Природен лек за голем гинеколошки проблем Сок од цвекло за слабеење […]

Повеќе

Фрапе со сладолед: Ледено кафе кое шири арома

Направете совршено ледено кафе за уживање и за пријателите. Ова е рецептот: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете […]

Предјадења

Топи килограми и освежува: Ледено смути за топлите денови

Направете нешто супер освежувачко, ледено и вкусно за топлите денови и ноќи. Ананас смути за сечиј вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка […]

Повеќе

Домашно ледено кафе со рум: Идеално за ноќи со пријателите

Пролетта е период кога сите сакаме да се дружиме во ноќите со пријателите и да се освежиме со супер кафе.Ова е рецепт за кафе со рум.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Зимско кафе Билка од која се прави здраво кафе Чај за цел спектар болести Природен лек за голем гинеколошки […]

Tips & Tricks

Шофершајбната ќе се одмрзне без мака за секунда – Има еден евтин трик

Падна снег, Македонија е во бело, а земјата ја зафати и леден бран. Најголемиот проблем овој период е секако замрзнатата шофершајбна, особено наутро кога сите брзаме за на работа, факултет или некоја друга обврска. Постои лесен и едноставен начин да ја одмрзнеме шофершајбната на автомобилот, без да мрзнеме ние. Прочитај повеќе […]