Tag: леб

Главни јадења

Домашен леб – мек како пена

Ова домашно печиво се подготвува многу лесно, а долго останува меко и вкусно. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен […]

Видео, Главни јадења

Домашен леб како под сач: Ваков леб не може да се купи во пекара или продавница

Ваков леб не може да се купи во пекара или продавница. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/BWF1fYSkjlg Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир […]

Видео, Главни јадења

Еве како да направите домашен леб брзо и лесно: Крцкава кора, а внатре мек како душа

Крцкава кора, а внатре мек како душа… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на […]

Главни јадења

Палео леб – здрав леб од индиски ореви

Палео леб – здрав леб од индиски ореви. Палео лебот се добива со мешање на состојки во блендер и не содржи пченично брашно. Полн е со протеини и здрави масти, а одличен е да се јаде со лесни намази. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за мек и воздушест леб без квасец: Нема месење и чекање тестото да нарасне

Рецепт за мек и воздушест леб без квасец. https://youtu.be/fxxAOj8hLWU Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Видео, Главни јадења

Наполнете леб со разновиден зеленчук, запечете и за миг имате вистинска гозба

Наполнете леб со разновиден, вкусен зеленчук, запечете и за миг имате вистинска гозба на трпезата. Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Видео, Главни јадења

Леб со лук и сирење – се топи во уста

Вкусен леб со сирење. Едноставен рецепт, фантастичен вкус! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна […]

Видео, Главни јадења

Топол и крцкав леб со лук

Топол и крцкав леб со лук… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе рецепти прочитајте на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука Повеќе рецепти за десерти […]

Видео, Главни јадења

Леб со путер – мек како пена

Може да се прави со путер или маргарин, а вкусот ќе ве освои. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Рецепт за домашен леб

Рецепт за домашен леб. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]