Tag: леблебија

Предјадења

Пржени погачи со леблебија и компири

Направете совршен појадок со леблебија, кој често ќе ви биде на менито.   Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: […]

Главни јадења, Предјадења

Египетски фалафел топчиња

Вкусни фалафел топчиња, ќе ги правите постојано! Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до […]

Главни јадења

Чорба од леблебија за ладните денови

Направете чорба со леблебија.   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт […]

Салати

За витко тело: Протеинска салата со леблебија и пченка спремна за 5 минути

Сјаен избор за оние кои сакаат да го доведат своето тело во топ форма. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: […]

Салати

Салата со домати и леблебија – Супер комбинација за летово

Направете вкусна салата со домати и леблебија. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mkБрзи домашни пирошки со зденка и маслинкиРецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални […]

Главни јадења, Предјадења

Чорба со месо и леблебија

За следниот ручек подгответе вкусна чорба со месо и леблебија. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење […]

Салати

Салата деликатес: Тиква и леблебија, за секоја прилика

Вкусна салата со тиква и леблебија. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Главни јадења

Тиква со додаток кој ја прави посебна – брз ручек или мезе за секоја пригода

Направете супер вкусна и здрава тиква со посебен додаток. Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Полнети тиквички со кисело млеко Пита со кисело млеко Домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер Путер кифли – Рецепт кој ќе ве врати во детството Која е тајната на совршените домашни колачиња и кифли? Ново семејно […]

Салати

Најздравиот намаз на светот: Ви откриваме оригинален рецепт за хумус

Намаз кој ќе го обожава целото семејство! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Meat, Деликатеси

Вакви кофтиња не сте јаделе: Не се од месо или тиквици, превкусен деликатес

Направете ќофтиња од леблебија, нешто ново и посебно со супер арома.     Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт […]