Tag: Леа

Предјадења

Проја со брашно од хељда

Хељдата е семе кое не содржи глутен, а е одлично за вита линија и намалување на холестеролот. Еве како да приготвите вкусна проја со брашно од хељда по рецепт на Леа: Рецепт за брза проја тука Рецепт за куглоф проја со спанаќ и семиња тука Рецепт за проја со сирење […]

Десерти, Предјадења

Палачинките на Леа

Здраво, вкусно, едноставно и брзо – направете малку промена во исхраната со овие овесни палачинки по рецепт на Леа. Може да бидат во солена или блага варијанта. Еве што ви е потребно: Повеќе рецепти за палачинки тука Рецепти за вафли тука Готви со љубов 🙂

Десерти

Домашни еклери

Многу вкусен десерт кој подготвен во домашни услови е неспоредливо повкусен од било кои еклери кои сте ги јаделе некаде надвор. Овој рецепт ни го испрати Леа. Готви со љубов 🙂