Tag: лак

Tips & Tricks

Вака ќе исчистите дамка од лак за нокти – брзо, лесно и едноставно

Често се случува на девојките и жените, да се измачкаат со лак за нокти, на облеката, мебелот или да им падне на тепихот. Има лесен начин да се исчисти и да не остане дамка. Златно правило е никако да не користите ацетон, туку ако сте ја исфарбале облеката, да земете […]

Видео, Повеќе

Видео: За шарени велигденски јајца – ви треба само лак за нокти

Направете супер креации на вашите велигденски јајца и тоа со лак за нокти.Ставете неколку бои во вода, измешајте ги со чепкалка и ставете ги јајцата во водата. Навистина е лесно и брзо, се е прикажано во видеото: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники […]

Видео, Повеќе

ВИ ТРЕБА ЛАК ЗА НОКТИ И СВЕТКИ: Велигденските јајца ќе блескаат

Откако ќе го погледнете видеото, веднаш ќе се фатите за работа.Направете најубави и светкави велигденски јајца, еве и како:   Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за […]

Забава

ФОТО: Роналдо повторно се лакира – Зошто?

Роналдо повторно беше уловен од папараците во друштво на некоја нова убавица. Но, тоа не беше се. На истата фотографија се гледа како славниот фудбалер ги има излакирано дел од ноктите на нозете. The toenails 😐 #cristianoronaldo #ronaldo #cr7 #fan #miami #florida #miamibeach A photo posted by cr7worldwide 🌎 (@cr7worldwide) […]