Tag: лажни

Предјадења

Повкусни од кифлички: Лажни кроасани од кои ќе мириса цело маало

Направете вкусни лажни кроасани. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар рецепт

Видео, Десерти

Лажни лимончиња – ситни колачиња повкусни од ванилици

Вкусот на овие колачиња е фантастичен, се нарекуваат лажни лимончиња и изгледаат совршено. Филот е најголемо изненадување. Вака се прават: https://www.youtube.com/watch?v=OJtsBE8XIWc Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач […]

Видео, Предјадења

ЛАЖНИ КРОАСАНИ – крцкаво, топло, вкусно

Ако ви се најавија гости или едноставно сакате да го изненадите семејството, направете лажни кроасани. Со овој рецепт нема да згрешите. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]