Tag: лажичка

Tips & Tricks, Видео

Овој трик сигурно не го знаевте: Еве како да отворите конзерва со лажичка! (ВИДЕО)

Веднаш на старт ќе ви кажеме дека ги обожаваме видеата од кои можеме да научиме нешто. Популарниот „Јутјубер“ Дејв Хакс повторно се врати со нов корисен трик. Овој пат, ќе ни покаже како да отвориме конзерва во итни ситуации. На видеото во прилог, Дејв објаснува како да отвориме конзерва со […]

Tips & Tricks

Кој е наједноставниот трик со кој најбрзо ќе го изладите жешкото кафе?

Шољата топло кафе за многумина е вистинско уживање, но тоа не смее да биде ниту премногу ладно ниту премногу топло бидејќи тогаш не е вкусно, односно невозможно е да се пие. За да се олади кафето обично треба да поминат неколку минути, но постои трик со кој кафето многу побрзо […]