Tag: лава колач

Видео, Десерти

Најбрзиот можен десерт: Топло ладен колач (Видео)

Во неколку потези ќе имате неодолив десерт за своите најмили и за гостите. Едноставна подготовка и перфектен вкус. Испробајте го веднаш! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Лава колач од кафе: Десерт како создаден за уживање

Рецепт за сите љубители на кафе и чоколадо… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат ВИДЕО: Брз […]

Видео, Десерти

БРЗ И ЕДНОСТАВЕН: Направете неодолив Лава колач (ВИДЕО)

Она што ќе ги израдува повеќето домаќинки е едноставноста на подготовката на овој сјаен десерт. Помалку од половина час подготовка, а гостите ќе помислат дека сте поминале цел ден подготвувајќи го овој необичен десерт! Неизоставен дел од состојките за овој колач, секако, е чоколадото. Користете чоколадо за готвење. Од останатиот […]

Десерти

Едноставен, а неодолив празничен десерт: Лава колач од шолја!

Колачите во шолја поради едноставната подготовка се многу популарни. Прилагодливи се, па можете да ја искажете својата оригиналност во подготовката и идеални се за претстојните празници, кога сакате да правите нешто забавно со најмладите. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно […]