Tag: куќа

Tips & Tricks

Кромидот не е само за ручеци – со него ќе решите голема мака и ќе заштедите пари

Ако не сакате веќе да давате пари за скапи детергенти и средства за кујна, се што ви треба за чистење и сјај е кромид. Верувале или не, земете малку кромид и со него истријте ги дамките во кујната, или едноставно исцедете го сокот од кромидот, натопете крпа и поминете.Ќе се […]

Tips & Tricks

Гостите ќе ви ја бараат тајната: Трик од кој цела куќа ќе мириса на рај

Ако сакате вашата куќа убаво да мириса и сите да ви завидуваат на аромата, ви нудиме супер трик.Верувајте сите ќе се прашуваат која е вашата тајна.       Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Tips & Tricks

ФОТО: Дарко со 44 лименки пиво ја згреа цела куќа и заштеди!

Дарко Миличевиќ (39) од Србија од лименки пиво прави соларен панел кој температура на воздухот од минус пет ја загрева до плус 52 степени.Загреана плоча е мала, бидејќи тоа е експеримент, и немаат доволно сила целосно да ја стопли собата, но Миличевиќ тврди дека таа работи. Изградив рамки на иверица […]

Видео

ВИДЕО: Кујната ја прави куќата дом – направете го готвењето вистинска уметност и забава

Кујната не е место каде треба само да работиме. Тоа е просторија која куќата ја прави дом, па затоа времето поминато во неа треба да биде исполнето со забава. Ова видео ќе ви покаже колку може да биде интересна храната и каква уметност може да излезе од неа: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: […]

Повеќе

НОСИ ПАРИ И ЗДРАВЈЕ: Куќата која ја има оваа билка има и среќа

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом.Помага за депресија, дигестивниот систем, дијабетес, како и тешки болести. Штити од вируси и инфекции. Исто така е моќен афродизијак. Според старите верувања куќата во која се одгледува […]