Tag: кујснки

Tips & Tricks

Крпите за кујна ќе бидат бели и без бактерии – Секогаш перете ги вака

Ако сакате крпите за кујна да бидат чисти и бели, има мал трик. Пред да ги исперете вообичаено, ставете ги преку ноќ во вода со лажица сода. Потоа исперете ги. Ќе бидат бели и без бактерии.   Повеќе рецепти на Готви.мк:ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромидРемек дело во кујната: Леб […]