Tag: кујнски

Tips & Tricks

Дознајте кои од овие 10 кујнски трикови навистина успеваат

По сè изгледа, не сите животни трикови коишто ги гледате на интернет можат да ви бидат од корист и да ви го направат животот полесен. За таа цел, ние решивме денес да ви презентираме 10 популарни кујнски трикови; некои од нив се навистина супер и корисни за употреба во вашата […]

Tips & Tricks, Повеќе, Препораки

ВИДЕО: 6 техники за користење на кујнски нож кои ќе ви го променат животот

Како најбрзо да исецкате на магдонос и кромид? Научете да исечете краставица и морков на ленти за само 5 секунди. Овие и многу други корисни техники за професионално користење на кујнскиот нож можете да ги погледнете во ова видео: Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука