Tag: кујна.чување

Повеќе

Како се чува босилек – Вака ќе остане свеж долго време

Босилекот е здрава и вкусна намирница со многу витамини Ц, А и К во себе.Свеж е отприлика четири дена, ако се чува во чаша вода. Се става и во чиста кесе но во ладилник. Друга варијанта е да се исече и стави во тегла со маслиново масло. Едно лажиче потоа […]