Tag: кујна.притисок

Препораки

Храна за намалување на притисокот – Делува како апче

Овошјето многу делува на крвниот притисок и затоа ви препорачуваме природни решенија. Ако сакате да го намалите притисокот, се препорачува во текот на денот да консумирате кајсии, киви, манго, праски и диња. Јадете и лубеница, авокадо, папаја, калинка, суво грозје и грозје. Повеќе рецепти за превкусни десерти тука Рецепт за […]